2013 Events
Sham'ROCK' March 16, 2013 Featuring the band LONGTIME
St Patrick's Day Beer Pong Tournament March 17, 2013 Tournament Winners: Bruce Vaba & Mike Acosta
2nd Annual Crab Feed March 29, 2013 At the Italian Athletic Club
Big Bang July 6, 2013

Winners of Big Bang

 

 

 

4th Place: Wheels

Harry Fong

Larry Dyson

Scottie Barton

 

5th Place: Boy Brew

Sergio Ortiz Jr.

Robert Garcia

Charles Jones

 

6th Place: Short Fuse

Barbara Smith

Cynthia Haddad

Zachary Haddad

1st Place: The Pocket Pounders

Roderick Love

William Kearney III

Al Oliva IV

 

2nd Place: Bottoms Up!

Brian Tomei

Andre Bylsma

John Varela

 

3rd Place: Piper

Jared Ware

Janessa Talania

Ryan Piper

Jacob's Heart Tournament August 11, 2013

Winners of Jacob's Heart

 

 

 

4th Place:

Nicole Dinubilo

Joel Snyder

Bill Likens

 

5th Place:

Will Nuezca

Eduardo Medrano

Cal Moppins, Sr.

 

6th Place: Non Established

Carl Vigneau

Julie Whitehouse

David Durand

1st Place:

Markus Kenworthy

Janis Fields

Roger Sable

 

2nd Place:

Richard Flores

Megan Tomei

Brian Tomei

 

3rd Place:

Kevin Amodo

Janessa Talania

Kioni Sodaria

Generations Tournament October 13, 2013

Winners of Generations

 

 

 

 

3rd Place:

Alex Foster

Andrew Foster

John Carroll

 

4th Place:

Elaine Vernon

Zackary Florence

Bill Vernon

 

 

 

1st Place:

Ed Fiorina

Haley Woodard

Nicole Woodard

 

2nd Place:

David Hepperle

Hailey Hepperle

Steve Davis

 

 

Halloween Hangover November 1, 2013
Mad Hatter Party November 22, 2013

 

 

Low Ball Tournament November 24, 2013

Winners of Low Ball

 

 

 

 

3rd Place:

Ryan Jimenez

Kevin Bedford

Trudy Trovinger

 

4th Place:

Jason Young

Marianne Foppiano

Keith Freeman

 

 

 

1st Place:

Alan Taylor

John Carroll

Dave Bolles

 

2nd Place:

Joel Snyder

Jeff Senecal

Nicole Dinubilo

 

 

300/800 Tournament December 1, 2013

Winners of 300/800

 

 

 

Handicap Division

1. Mike Smith

2. Arnel Castrence

3. Anthony Sneed

4. Jon Ingebretsen

5. Lucas Hoff

6. Sergio Ortiz Jr.

7. David Brandt

8. Larry Dolan

9. David Hepperle

10. Diana Lee

11. Jay Devera

Scratch Division

1. Alan Taylor

2. Jeff Kegyes

3. Harold Sohrweide

4. Matt Martinez

5. Kevin Amodo

6. DJ Edenstrom

7. Tony Castillo

8. Midrid Brown

9. Danny Lew

10. Derek Petersen

11. Rod Quinones

                              Scratch                                                    Handicap

1                         Alan Taylor  1530                                       Mike Smith  1574

2                        Jeff Kegyes  1444                                   Arnel Castrence 1504

3                    Harold Sohrweide 1421                              Anthony Sneed  1495

4                       Matt Martinez  1412                                Jon Ingebretsen 1461

5                       Kevin Amodo  1372                                    Lucas Hoff  1455

6                      DJ Edenstrom  1325                                Sergio Ortiz Jr  1449

7                       Tony Castillo  1308                                   David Brandt  1439

8                       Midrid Brown  1307                                   Larry Dolan  1413

9                         Danny Lew  1283                                  David Hepperle  1397

10                   Derek Petersen  1272                                   Diana Lee 1385

11                    Ron Quinones  1271                                   Jay Devera 1383

 

12                      Gary Lee 1249                                       Danny Bennett  1378

13                  Lucky Heung  1247                                     Jessie Cabais 1365

14                  Kioni Sodaria  1229                                       Don Brown  1365

15                      JJ Kamp  1217                                          Ralph Pizzi  1364

16                    Chris Rose  1194                                        Shawn Oliva 1328

17                    Elliot Sinor  1179                                       Cal Moppins Sr.  1305

18                 Keith Freeman  1177                                       Bryan Katt 1289

19                  Jason Young  1096                                       Joel Snyder  1218

20                  Steve Szasz  1084                                      Julio Cecchetti  1214

21                   Sam Loftus  1061                                   Jeff Dominick (WD Injured)

 

 

Junior/Adult Little Swiss December 29, 2013

Winners of the Little Swiss

 

 

 

 

3rd Place:

Sophia Respici

Isabella Reft

Shaun Reft

 

4th Place:

Elmeir Rosete

Estela Gapasin

Efren Rosete

 

 

 

5th Place:

Kyle Pruitt

Josh Hepperle

Steve Davis

 

 

 

1st Place:

Noah Tom

Anthony Silva

Gary Hafelfinger

 

2nd Place:

Andrew Rose

Emily Rose

Johnny Rose