2015 Events
Mexican American Tournament January 17, 2015

Winners of Mexican American

Team Event

 

 

 

Winners of Mexican American

Doubles Event

 

 

 

2nd Place: Voong

Ben Chan

Co Trinh

Mailee Yang

Oanhu Tu

Kevin Voong

 

4th Place: Boo-Ya!

Toni Hernandez

Joanna Gomez

RJ Hernandez

Danny Bennett

Jason Petaia

 

6th Place: Caldwell

Josh Caldwell

Melissa Alden

Kristen Stokes

Dan Alden

Travis Morris

 

8th Place: Moppins Sr.

Cal Moppins Sr.

Brenda Moppins

Maika Winkler

Maria Wainwright

Andre Wainwright

 

10th Place: Second To None

Jim Fernandez

Valerie Emmons

Jolene Asia

Richard Acosta

Manuel Guzman

2nd Place:           1525

Mailee Yang

Kevin Voong

 

4th Place:            1484

Oanh Tu

Ben Chan

 

6th Place:            1471

Maile Sodaria

Jackie Hilliard

 

8th Place:            1445

Jeni Gray

Bill Kearney

 

10th Place:          1439

Pam Schaal

Jason Lindholm

 

12th Place:          1430

Carmen Lewter

Armando Salgado

 

13th Place:          1428

Bertha Farias

Jose Farias

1st Place: Sindle

Lai Saelee

Jennifer Reven

Jim Sindle

Eladio Montoya

Jesse Sindle

 

3rd Place: Murchison

Paul Murchison

Kristina Martin

Maika Winkler

Eladio Montoya

Jesse Sindle

 

5th Place: Medina

Becky Ochoa

Steve Rivera

Megan Hunter

Jennifer Braham

Art Medinca

 

7th Place: M.Verastegui

Michelle Verastegui

Mary Brooke

Eric Gomes

Randy Brekke

Norm Wiggens

 

9th Place: J. Salazar

Julio Perez

Andie Nuanes

Larry Rabbon

Bonnie Garber

Tom Nuanes II

1st Place:          1537

Sophia Loredo

Ricardo Ferrer

 

3rd Place:         1516

Lai Saelee

Eladio Montoya

 

5th Place:          1478

Jennifer Reven

Jesse Sindle

 

7th Place:          1446

Kristen Miller

Manuel Guzman

 

9th Place:          1442

Brenda Couch

Ryan Piper

 

11th Place:        1431

Maria Wainwright

Andre Wainwright

 

 

  • 10:00 AM Team Event

  • 1:30 PM Doubles Event

  • 5:00 PM Team Event

Stockton Thunder Booster Club Event January 18, 2015
Sons In Retirement Tournament January 20, 2015

Winners of SIRS

Division A

 

 

 

Winners of SIRS

Division B

 

 

 

Winners of SIRS

Division C

 

 

 

1st Place:

 

 

2nd Place:

 

 

3rd Place:

 

 

4th Place:

 

 

5th Place:

 

 

6th Place:

 

1st Place:

 

 

2nd Place:

 

 

3rd Place:

 

 

4th Place:

 

 

5th Place:

 

 

1st Place:

 

 

2nd Place:

 

 

3rd Place:

 

 

Stockton Masters January 24 and 25, 2015

Stockton Master

 

 

 

Champion: Ryan Piper

2nd Place: Kioni Sodaria

3rd Place: Scott Hansel

4th Place: Chris Rose

5th Place: Jason Lindholm

6th Place: Kevin Amodo

7th Place: Joe Petrovich

8th Place: Matthew Jackson

9th Place: Robert Harmon

10th Place: Hailey Hepperle

11th Place: Mike Keough

12th Place: Craig Miller

13th Place: Doug Leeworthy

14th Place: Pam Schaal

15th Place: Kenny Buchmiller

16th Place: Antoine Allmon

Alternate: Stefany Walton

 

4th Annual Crab Feed at the Italian Athletic Club February 20, 2015
#TeamAva Fundraiser March 29, 2015
Annual TNBA Tournament April 18, 2015

Winners of TNBA

Team Event

 

 

 

2nd Place: Ebowla 1

Jared Ricardson

Roderick Love

Bill Kearney

Jenny Jarvis

 

4th Place: Bar or Bust!

Robert Wrachford

Mary Morales

Stephany Walton

Scott Hansel

 

6th Place: MisFits

Colby Quarles

Nia Quarles

Earl Quarles

Andrew Carteret

 

8th Place: Mix it Up

Johnathan Surney

Cristy Harper

Konya Roberts

Ross Widemon

 

10th Place: Team Padilla

Mario Padilla

DeAnna Merlos

Moe Padilla

Alex Amescua

 

1st Place: The Family

Cheri Stingily

Rosalind Henry

Michael Charles

Robert Henry

 

3rd Place: Paid In Full

Whitney Booker

Marquita Ferrette

Celina Trenier

Steve Kuykendall

 

5th Place: The Rebels

Paula Garcia

Andie Nuanes

Michael Nuanes

Tom Nuanes

 

7th Place: Flying Hawiians

Dan Hoover

Kirstin Miller

Armando Lopez

Eric Benz

 

9th Place: How's Bowling

Whitney Booker

Marquita Ferrette

Larry Wheeler

Tommy Burlingame

 

Winners of TNBA

Doubles Event

 

 

 

2nd Place:           1495

Christy Harper

Johnathan Surney

 

4th Place:            1474

Rosalind Henry

Robert Henry

 

6th Place:            1463

Celina Treiner

Steve Kuykendall

 

8th Place:            1452

Marquita Ferrette

Whitney Booker

 

10th Place:          1444

Anna George

Ken Fields

 

12th Place:          1440

Joanna Gomez

Jason Petaia

 

13th Place:          1428

Victoria Batista

Julius Batista

1st Place:               1587

Cassandra Morris

Claude Jones

 

3rd Place:              1493

Linda Hughes

Rick Porter-Butterfield

 

5th Place:              1473

Becky Ochoa

Richard Acosta

 

7th Place:              1459

Bill Kearney

Jenny Jarvis

 

9th Place:              1448

Sidney Bean

Rise Bean

 

10th Place:            1444

Breana Fields

Latorras Brickley

 

Scratch 6 Gamer May 30, 2015

Scratch 6 Gamer

 

 

 

Champion: Kevin Amodo

2nd Place: Chris Rose

3rd Place: Ryan Piper

4th Place: Gary Lee

5th Place: Jasmine Coleman

6th Place: Scottie Barton

7th Place: Larry Dyson

8th Place: Kioni Sodaria

9th Place: Cory Hiranaga

10th Place: Matt Martinez

11th Place: Harry Fong

12th Place: Amy Hepperle

13th Place: Harold Sohrweide

14th Place: John Carroll

15th Place: Robert Sartain

16th Place: Anthony Sneed

17th Place: Kawika Sodaria

18th Place: Bill Likens

19th Place: Steve Smith

20th Place: Matt Graham

21st Place: Patrick Maragos

22nd Place: Johnathan Maragos

23rd Place: Dwayne Hunter

24th Place: Richard Flores

1526

1485

1454

1437

1414

1411

1408

1407

1369

1363

1347

1339

1324

1324

1324

1315

1313

1292

1290

1273

1246

1230

1226

1223

Scratch 6 Gamer - Step Ladder Final June 20, 2015

Scratch 6 Gamer

 

 

 

Champion: Armando Godoy

2nd Place: Larry Dyson

3rd Place: Jason Young

4th Place: Steve Davis

5th Place: Keith Freeman

6th Place: Chris Bahrenfuss

7th Place: Cory Hiranaga

7th Place: Aidan Castrence

9th Place: Shaun Reft

10th Place: Jay Taylor

11th Place: Steve Smith

12th Place: Charles Jones

13th Place: David Hepperle

14th Place: Chris Rose

15th Place: Alex Aguirre

16th Place: Andre Bylsma

17th Place: Jasmine Coleman

18th Place: Kevin Amodo

19th Place: Tira P

20th Place: Sean Early

21st Place: Jim Stombres

22nd Place: Richard Flores

23rd Place: Earl Quarles

 

1506

1480

1462

1446

1433

1428

1426

1426

1425

1412

1410

1376

1374

1367

1362

1344

1321

1320

1273

1244

1239

1177

1128

 

Big Bang July 4, 2015

2015 Big Bang!

 

 

 

Champion: Want Godoy?

Marlon Vanham

Mike Martinez

Armando Godoy

2nd Place: Michaleto

Mike Michaleto

Mike Stephenson

Rich Canada

3rd Place: Last Minute

Brenda Couch

Matt Graham

Ryan Piper

4th Place: Dillon

Brent Dillon

Brandon Ente

Justin Zulueta

5th Place: Hepperle

Amy Hepperle

Ken Hepperle

Robert Sartain

6th Place: Reft

Tira Phiphatsirikajo

Kevin Bedford

Shaun Reft

4429

 

 

 

4169

 

 

 

4396

 

 

 

4375

 

 

 

4260

 

 

 

4170

 

Scratch 6 Gamer - Divisions July 18, 2015
Big Kahuna August 22, 2015

Scratch 6 Gamer

 

 

 

215 & UP Champion: Armando Godoy

2nd Place: Chris Rose

3rd Place: Cory Hiranaga

4th Place: Gary Lee

5th Place: Charlie Padre

6th Place: Matt Graham

 

214 & UNDER Champion: Troy Walker

2nd Place: Logan Davis

3rd Place: Warfred Roberts

4th Place: Jason Wood

5th Place: Bryan Kendall

6th Place: Ben Swope

7th Place: Mike Smith

8th Place: Steve Smith

9th Place: Ken Hepperle

10th Place: Anthony Scott

1487

1443

1436

1423

1387

1315

 

1479

1440

1431

1409

1366

1320

1306

1295

1250

1167

Winners of the Big Kahuna

 

 

 

Scratch Tournament

1st Place:

2nd Place:

3rd Place:

4th Place:

5th Place:

6th Place:

7th Place:

8th Place:

9th Place:

 

Handicap Tournament

1st Place:

2nd Place:

3rd Place:

4th Place:

5th Place:

6th Place:

7th Place:

8th Place:

9th Place:

10th Place:

11th Place:

12th Place:

13th Place:

14th Place:

15th Place:

 

Low Ball November 22, 2015

Winners of Low Ball

 

 

 

4th Place:

Brenda Lewman

Aubrey Lewman

Bob Allen

 

5th Place:

John Foppiano

Keith Freeman

Jason Young

 

6th Place:

Stacie Salgado

Sylvia Alaniz

Kirsten Miller

1st Place:

Ed Santos

Johnathan Tanner III

Eric Benz

 

2nd Place:

Ryan Jimenez

Travis Morris

Joanne Gonzalez

 

3rd Place:

Tim Macht

Taylor Clark

Jennifer Garcia

 

 

300/800 Invitational December 06, 2015